Fransızca Kursları

Fransızca Kursu arayışınız mı var? O halde doğru yerdesiniz!

Fransızca; Avrupa, Afrika, Kuzey Amerika ve Okyanusya gibi kıtalarda kullanılan, Dünya nüfusuna oranla her 14 kişiden birinin konuşmakta olduğu Hint-Avrupa kökenli bir dildir.

Kurumumuzda alacağınız Fransızca Kursu, dilde yeterlilik seviyesini ölçmek için uluslararası bağlamda tanınmış bir standart olan, CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) sertifikasyon programına uygun bir şekilde verilmektedir.

Fransızca Kursu 5-7 kişilik akıllı sınıflarda; bilgisayar, projeksiyon, sınıf içi yazılım ve internet gibi çağın gereksinimlerine uygun teknik donanım ve çeşitli ek materyallerle  desteklenmektedir. Bu nedenle öğrenciler interaktif bir eğitim almış olurlar.

Sonuç olarak 2003 yılından bugüne, Anadili Fransızca olan, alanında uzman, deneyimli ve uluslararası sertifikasyonlara sahip eğitmenlerimiz ile birlikte, kursiyerlerimize konuşma ve öğrenme garantili bir eğitim hizmeti sunuyoruz. Fransızca Kursu için kullanmış olduğumuz ‘LBD’ Eğitim metodu ile kursiyerlerimizin ilk seviyeden itibaren anlaşılır bir şekilde konuşmasını, doğru zaman yapılarını kullanarak kendisini rahat bir şekilde ifade etmesini sağlıyoruz. Her seviyenin sonunda yapmış olduğumuz kapsamlı EF-SET Kur sonu sınavları neticesinde istenilen seviyeye gelemeyen öğrencilere ücretsiz olarak seviye tekrarı hakkı tanıyoruz. Öte yandan eğitimlerini başarılı şekilde tamamlayan tüm kursiyerlerimize Katılım Belgelerini 5 iş günü içerisinde teslim ediyoruz.

Eğitimi Destekleyici Kurs Faaliyetleri;

*Ücretsiz Seviye tekrarı hakkı ile %100 başarı garantisi
*Öğrenim Süreci Boyunca Konuşma sınıflarına katılım hakkı.
*Sinema ve Film Kulübü katılım hakkı.
*Gün Boyu Ücretsiz Etüt Sınıflarına Katılım hakkı.
*Ek Eğitim materyalleri.
*Bire Bir dersler ile telafi hakkı.
*Dil arşivi ve Kütüphanesinden yararlanma hakkı.
*Dijital çevrimdışı özel uygulamadan ücretsiz yararlanma.

Fransızca sınav hazırlık kurslarımıza aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TCF-TEF SINAV HAZIRLIK

DELF-DALF SINAV HAZIRLIK

  https://avrupadilenstitusu.com/wp-content/uploads/2021/11/fransizca-kurslari-gorsel-1.jpeg
  BAŞLANGIÇ SEVİYESİ 1 (DEBUTANT)

  Başlangıç Seviyesinde Fransızcaya genel bir giriş yapılmaktadır. Telaffuza, seslere alışkanlık edinilir ve öğrenciler basit cümle ve yapılarla kendilerini genel olarak ifade edebilecek duruma gelirler. Örneğin: Selamlaşma – vedalaşma, kendini tanıtabilme, zevklerinden bahsedebilme, bir kart postal yazabilme, planlarından bahsedebilme, öneri yapabilme, kabul ve ya reddedebilme, olumlu ya da olumsuz fikir verme, günlük tutabilme vb. Bu nedenle kişi günlük diyalogları anlar ve konuşur vaziyete gelir.

  BAŞLANGIÇ SEVİYESİ 2 (ELEMENTAIRE)

  Öğrenciler Fransızca konuşma ve yazma konusunda kapasitelerini geliştirirler ve genel ve sade edebi metinleri okuyabilirler. Örneğin: Yön sorma ve tarif edebilme, kültürel etkinliklerle ilgili bir makaleyi anlayabilme, tavsiye verebilme, verilen bilgilerden yola çıkarak bir hikaye yazabilme, bir gününü anlatabilme, bir romanın özetini anlayabilme, duygu-düşüncelerini ifade edebilme, geçmişteki olayları anlatabilme, mektup yazabilme vb.. Seviyelerin en önemlisi bu seviyedir.

  ORTA SEVİYE 1 (PRE-INTERMEDIARE )

  Bu seviyede gramer yapılarının neredeyse tamamı öğrenilmiş olunur. Öğrenciler konuşulanları anlayabilir ve rahatlıkla karşılık verebilir duruma gelirler. Sonuç olarak Orta seviyede bir Fransızcaya sahip olunur. Örneğin: Zevklerinden bahsedebilme, geçmişteki bir olayı yazabilme, sanat hakkındaki kısa bir makaleyi anlayabilme, bir reklam ve ya şarkıyı anlayabilme, bir değer yargısını ifade edebilme, geçmişteki bir olayı anlatabilme…

  https://avrupadilenstitusu.com/wp-content/uploads/2021/11/fransizca-kurslari-gorsel-2.jpeg
  ORTA SEVİYE 2 (INTERMEDIARE )

  Öğrenciler fikirlerini ifade edebilme, tartışmalarda etkin olarak yer alma ve bir takım kalıp ve deyimleri sözlü ve yazılı olarak kullanabilme konusunda kendilerini geliştirirler. Örneğin: Sevinç, öfke, memnuniyetsizliğini, izlenimlerini belirtebilme, mimari bir projeyi anlayabilme, şikayet edebilme, teyid edebilme, gazete yazılarını anlayabilmek, kısa yazılar yazabilme, bir internet sitesindeki bilgileri anlayabilme, tartışmaları takip edebilme…

  Sonuç olarak B2 seviyesini tamamlamış bir kişi, 2500-3000 kelimeyi kullanacak pozisyona gelir. Dolayısıyla ağır makaleleri anlayabilir ve büyük kısmını çevirebilir.

  Bu arada gramer konularının hemen hepsini tamamlamış olur. Ondan sonra gelecek seviyenin(C1) konularının yarısına hakimiyeti söz konusudur.

  Karmaşık konuları açıklığa kavuşturmak, kompleks cümleleri rahatlıkla anlayabilme daha kolay bir hale gelmiştir. Başka bir deyişle anadil seviyesine yaklaşmak üzeredir.

  ORTA SEVİYE 3 ( INTERMEDIARE 2 )

  Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve Fransızca’ yı iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir. Örneğin: Önemli konularda üstlendikleri sorumluluklardan bahseden kişileri anlama, açıklayıcı yorumları anlayabilme, kişisel seçimini doğrulama, telefonda konuşabilme, bir fikre karşı savunma yapabilme, her yönüyle dili anlayabilme, doğrudan sanal ortamda karşılıklı değişimleri anlama, bir metnin geçiş noktalarını anlayabilme, şaşkınlığını gösterebilme, yazılı ya da sözlü bir söylem gerçekleştirebilme…

  İLERİ SEVİYE (AVANCE)

  Öğrenciler yabancılar her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişimde problem yaşamazlar. Örneğin: Bir röportajı anlayabilme, güven/güvensizliğini gösterebilme, bir tabloyu tasvir edebilme, reklam metni yazabilme, söylenenleri aktarabilme, birinin kızgınlığına cevap verme, edebi bir metni anlayabilme, bir hikayenin devamını hayal edip yazabilme, bir filmin bir sahnesinde geçen konuşmayı anlayıp devamını hayal edebilme, bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme, bir gazeteye hayal kırıklığını anlatan bir yazı yazabilme, mesleki bir karşılıklı konuşmayı anlama, günlük ifadelerle mini diyaloglar yazabilme, mesleki bir teklife cevaben red mektubu yazabilme, bir forum tartışmasında belirtilen fikirleri anlayabilme…

  Fransızca Kurs Programları ve Seviyeler
  Kurs Sistemi Kurs Programı Ders Saati Eğitim Süresi
  A1.1 – Debutant Hafta İçi – Sonu 42 Ders 1 – 2 Ay
  A1.2 – Debutant Hafta İçi – Sonu 46 Ders 1 – 2 Ay
  A2.1 – Elementaier Hafta İçi – Sonu 42 Ders 1 – 2 Ay
  A2.2 – Elementaier Hafta İçi – Sonu 55 Ders 1 – 2 Ay
  B1.1 – Pre – intermediare Hafta İçi – Sonu 50 Ders 1 – 2 Ay
  B1.2 – Pre – intermediare Hafta İçi – Sonu 52 Ders 1 – 2 Ay
  B2.1 – Intermediare Hafta İçi – Sonu 48 Ders 1 – 2 Ay
  B2.2 – Intermediare Hafta İçi – Sonu 40 Ders 1 – 2 Ay
  C1 – Avance Hafta İçi – Sonu 52 Ders 1 Ay
  C2 – Avance Hafta İçi – Sonu 60 Ders 1 Ay
  Call Now Button