Arapça Kursları

  Arapça, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere 22 ülkede kullanılan resmi bir dildir. Bu dil, dünyada en çok kullanılan diller arasında 5.sırada yer almaktadır. Dini, ticari ve turistik faaliyetlerde Arapça dili yaygın olarak kullanıldığından dolayı Arapça kursu ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Ayrıca, Birleşmiş Milletlerde kabul edilen 6 resmi dilden biridir. Yaklaşık 400 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Bu nedenle öğrenim açsından en sık tercih edilen dillerin başında gelir.

  Avrupa Dil Enstitüsü Arapça Kursu sizlere, Arap ülkelerinin ortak resmi dil olarak kullandığı Standart Arapçayı(Fusha) öğretmektedir. Kurs kitabı olarak da yabancılara Arapça öğretiminde dünya çapında kabul görmüş olan El-Arabiyye Beyne Yedeyk serisi okutulmaktadır. Arapça Kursu, 5 kişilik Online veya Yüzyüze sınıflarda, bilgisayar, projeksiyon, sınıf içi yazılım ve internet gibi çağın gereksinimlerine uygun teknik donanım ve çeşitli ek materyallerle desteklenmektedir.
  Avrupa Dil Enstitüsü’nde Genel Arapça Kurslarının yanı sıra Arapça Çeviri kursu da düzenlenmektedir. Çeviri kursuna katılım için kursiyerin en az B1 düzeyinde Arapça bilgisine sahip olması gerekmektedir.

  Eğitimi Destekleyici Ücretsiz Kurs Programları;

  *Seviye tekrarı hakkı ile %100 başarı garantisi
  *1 Yıl poyunca Ücretsiz Konuşma ve Gramer sınıflarına katılım hakkı.
  *Sinema ve Film Kulübü katılım hakkı.
  *Gün Boyu Ücretsiz Etüt Sınıflarına Katılım hakkı.
  *Ek Eğitim materyalleri.
  *Bire Bir dersler ile telafi hakkı.
  *Dil arşivi ve Kütüphanesinden yararlanma hakkı.
  *Dijital çevrimdışı özel uygulamadan ücretsiz yararlanma.

  Online Arapça kursları için tıklayın

  Akademik Arapça sınav hazırlık kursları ile alakalı detaylı bilgi için tıklayın

  A1 Seviyesi:

  Bu seviyedeki öğrenciler günlük konuşmaları yapabilir, ihtiyaç ve isteklerini basit cümlelerle ifade edebilirler.

  A2 Seviyesi:

  Bu seviyedeki öğrenciler kişisel ve ailevi bilgiler, alışveriş ya da yakın çevre hakkındaki diyalogları sürdürebilir, bazı basit deyimleri kullanabilirler.

  B1 Seviyesi:

  Açık ve standart bir dil kullanıldığında, iş, okul ve şehir gibi ana konuları anlayabilirler. İlgi alanı ya da bazı sorular hakkında konuşabilir, fikir ve düşüncelerini ifade edebilirler.

  B2 Seviyesi:

  Mesleki ya da ilgi alanlarına dair teknik bir tartışma gibi karmaşık metinleri yazabilir ya da diyaloglara katılabilirler.  Güncel bir konuya dair fikirleri ifade edebilir, karşıt görüşler hakkında bilgi verebilirler.

  C1 Seviyesi:

  Bu seviyedeki öğrenciler, uzun ve karmaşık gramer yapılarından oluşan birçok metni anlayabilir ve deyimsel içeriklerini kavrayabilirler. Sözcük ya da ifadeleri akıcı üsluba yakındır.  Çeşitli cümleler yazabilir, profesyonel alanlarda dili esnek ve etkin bir biçimde kullanabilirler.

  C2 Seviyesi:

  Bu seviyedeki öğrenciler, okudukları ve duyduklarını rahatça anlayabilir ve çeşitli metinler yazabilirler. Doğal ve akıcı diyaloglar kurabilir, karmaşık konularla bağlantılı ifadeleri anlayabilir ve konuşabilirler.

  Bizi Arayın!