Almanca Kursları

  Avrupa’da en yaygın kullanıma sahip dillerin başında gelen Almanca, Ülkemizde de en çok talep gören ikinci dil olma ünvanını elinde bulunduruyor. Türkiye’de Almanca öğrenmek isteyenlerin sayısının giderek artmasının en temel sebebi Almanya’nın, çeşitli sektörlerde 1 milyona yakın çalışana ihtiyaç duyduğunu açıklamasıdır. Mart 2020 itibarıyla çalışma izni ve göç politikasını esneterek özelikle sağlık ve bilişim sektörü çalışanlarına kapılarını açmış olmasıdır. Yine daha önceki yıllarda olduğu gibi Aile Birleşimi sebebiyle Almanya’ya gitmek isteyenler de  Almanca’yı öğrenmek için Almanca Kursu arayışına girmektedirler.

  Avrupa Dil Enstitüsü Almanca Kursu sizlere bu dilin ciddiyetinin farkında olarak %100 Öğrenme garantili bir eğitim modülü sunuyor. Eğitimler 5-9 kişilik akıllı sınıflarda,  bilgisayar, sınıf içi yazılım ve internet gibi çağın gereksinimlerine uygun teknik donanımlarla desteklenmekte ve dersler anadili Almanca olan, alanında uzman, deneyimli, uluslararası sertifikasyonlara sahip eğitmenler ile birlikte işlenmektedir.

  Avrupa Dil Enstitüsü Almanca Dil Kurslarında Kullanmış olduğumuz, LBD Eğitim metodu ile kursiyerlerimizin ilk seviyeden itibaren anlaşılır bir şekilde konuşmasını, doğru zaman yapılarını kullanarak kendilerini rahat bir şekilde ifade etmesini sağlayarak %100 öğrenme garantili bir eğitim modülü sunuyoruz.
  Her seviyenin sonunda yapmış olduğumuz kapsamlı EF-SET Kur sonu sınavları neticesinde istenilen seviyeye gelemeyen öğrencilere ücretsiz olarak seviye tekrarı hakkı tanıyoruz. Diğer yandan Eğitimlerini başarılı şekilde tamamlayan kursiyerlerimize, Katılım Belgelerini 5 iş günü içerisinde teslim ediyoruz.

  Eğitimi Destekleyici Ücretsiz Kurs Programları;

  Ücretsiz Seviye tekrarı hakkı ile %100 başarı garantisi
  1 Yıl Boyunca Ücretsiz Konuşma ve Gramer sınıflarına katılım hakkı.
  Sinema ve Film Kulübü katılım hakkı.
  Gün Boyu Ücretsiz Etüt Sınıflarına Katılım hakkı.
  Ek Eğitim materyalleri.
  Bire Bir dersler ile telafi hakkı.
  Dil arşivi ve Kütüphanesinden yararlanma hakkı.
  Dijital çevrimdışı özel uygulamadan ücretsiz yararlanma.

  Avrupa Dil Enstitüsü Almanca Kursları

   Almanca Kur Sistemi

   A1 Seviyesi(Anfänger-1)

   Günlük hayattaki genel ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve bunlarla kendini ifade edebilir. Kendini ve başkalarını tanıtabilir. Başka insanların kişisel bilgilerine yönelik sorular sorabilir ve bu türden sorulara yanıt verebilir.

   A2 Seviyesi(Anfänger-2)

   Dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça kullanılan deyimleri anlayabilir. Aile, alışveriş, yakın çevre ve iş ile ilgili bilgileri basit ve rutin durumlarda anlatabilir.

   B1 Seviyesi(Mittelstufe-1)

   Okul, iş, boş zamanlar vb gibi rutin konuları rahatlıkla anlayabilir ve konuşabilir. Seyahatlerde Almanca’nın konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Genel konularda ve kişisel ilgi alanlarında basit düzeyde ve konuları ilişkilendirerek kendini ifade edebilir.

   B2 Seviyesi(Mittelstufe-2)

   Somut ve soyut konulardaki zor metinlerin içeriğini ve kendi branşındaki tartışmaları anlayabilir. Sıradan bir sohbette anadilinde konuşan birisi ile zorluk çekmeyeceği şekilde akıcı konuşup anlaşabilir.

   C1 Seviyesi(Fortgeschrittene-1)

   Farklı alanlarda kaleme alınmış, zengin içerikli, uzun metinleri anlayabilir ve saklı anlamları ortaya çıkarabilir. Spontane ve akıcı bir şekilde kendini ifade edebilir. Dili günlük hayatta, iş yaşamında ve yüksek öğrenimde esnek ve etkin bir şekilde kullanılabilir. Açık, net ve sistemli bir şekilde kompleks durumlarda kendini ifade edebilir. Bunu yaparken farklı stratejiler kullanarak diğer metinlerle bağlantı kurulabilir.

   C2 Seviyesi(Fortgeschrittene-2)

   Duyduğu ve okuduğu her şeyi zorluk çekmeden anlayabilir. Yazılı veya sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir ve açıklamalı bir şekilde ifade edebilir. Kompleks durumlarda bile anlamlardaki ince farklılıkları belirgin bir şekilde getirebilir.

   Almanca Sınav hazırlık kurslarımızla alakalı bilgilerin tümüne aşağıdaki linkleri tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

   Aile Birleşimi
   TestDaff Kursu
   Medizin Kursları
   Telc Kursları

   Almanca Kursu Programlar ve Seviyeleri
   Kurs Sistemi Kurs Programı Ders Saati Eğitim Süresi
   A1.1 – Anfanger1 Hafta İçi – Sonu 32 Ders 1 – 2 Ay
   A1.2 – Anfanger2 Hafta İçi – Sonu 36 Ders 1 – 2 Ay
   A2.1 – Anfanger3 Hafta İçi – Sonu 32 Ders 1 – 2 Ay
   A2.2 – Anfanger4 Hafta İçi – Sonu 35 Ders 1 – 2 Ay
   B1.1 – Mittelstufe1 Hafta İçi – Sonu 36 Ders 1 – 2 Ay
   B1.2 – Mittelstufe2 Hafta İçi – Sonu 36 Ders 1 – 2 Ay
   B2.1 – Mittelstufe3 Hafta İçi – Sonu 34 Ders 1 – 2 Ay
   B2.2 – Mittelstufe4 Hafta İçi – Sonu 44 Ders 1 – 2 Ay
   C1 – Fortgeschrittene1 Hafta İçi – Sonu 52 Ders 1 Ay
   C2 – Fortgeschrittene2 Hafta İçi – Sonu 52 Ders 1 Ay

   Almanya’da anlaşmalı olduğumuz dil okullarına aşağıda bulunan linklerden ulaşabilirssiniz.

   ♦Go Academy
   ♦Colon Language Center Hamburg
   ♦Did Deutsch
   ♦Alpha Aktive Heidelberg
   ♦Agi Anglo İnstitute
   ♦Carl Duisberg

   Bizi Arayın!