Yökdil Hazırlık Kursları

  Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) kursiyerlerin kendi alanlarındaki (Fen ve Mühendislik, Sosyal ve Beşeri Bilimler,Sağlık ) dil becerilerini belirlemeye yönelik düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır. YÖKDİL Sınavı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. Bu sınavda başarı sağlamak için en önemli nokta iyi bir Yökdil Kursu ile sınava hazırlanmaktır. Aynı şekilde öğrencinin de gayreti ile ortalama 3 ile 5 ay arasında sınav hazırlık aşamasının tamamlanması mümkün hale gelmektedir.

  Avrupa Dil Enstitüsü Yökdil Kursu olarak sizlere 3 ile 5 Ay içerisinde sınav geçme garantisi veriyoruz. Alanında uzman eğitmen kadromuzla, maksimum 5 kişilik ve tüm teknolojik donanımlara sahip Online veya Yüz yüze akıllı sınıflarımızla, en kısa sürede en verimli programları sizlerle buluşturuyoruz. Diğer yandan sunmuş olduğumuz ücretsiz ek sınıflarla, sınav stresinizi azaltıyor ve sınavdaki başarı oranınızı yükseltiyoruz.

  Sınav Hazırlık öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler;

  Etüt sınıfları
  Kaynak akışı
  Akademik konuşma ve Gramer sınıfları
  Sınav formatı ile alakalı Ücretsiz seminer
  Ücretsiz Eğitim tekrarı hakkı
  Skor Arttırma Garantisi ve Başarı Garantisi
  Maksimum 5 kişilik sınıflar
  İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca YÖKDİL hazırlık sınıfları

  YÖKDİL Sınavı’na Kimler Başvurabilir?

  Yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar başvurabilir. YDS sınavı arasındaki en temel fark, YÖKDİL’de uzmanlık alanlarına yönelik soruların olmasıdır. Yökdil Kursu sizlere bu noktada önemli bir katkı sağlamaktadır.

  YÖKDİL Sınavı’na Ne Sıklıkla Girilebilir?

  YÖKDİL Sınavı’na giriş ile ilgili bir sınırlama bulunmamaktadır.Adaylar yılda 2 ve ya 3 kez yapılan sınavların her birine başvuruda bulunabilirler.

  YÖKDİL’de kaç soru sorulmaktadır?

  Sınavda çoktan seçmeli ve 5 cevap şıklı,80 adet soru bulunuyor.
  Sınav ,İngilizce, Arapça, Fransızca ve Almanca olmak üzere 4 farklı dilde yapılıyor.

  YÖKDİL Sınavı ile alakalı daha ayrıntılı bilgi için : YÖKDİL DETAYLI BİLGİ

  Online Eğitimlerimiz ile alakalı bilgi için : ONLINE KURSLAR

  Call Now Button