Sat Kursu

  Avrupa Dil Enstitüsü SAT Kursu, Sizleri en kısa sürede, hedef odaklı ve en önemlisi garantili bir şekilde SAT Sınavına hazırlar. Kurumumuzun bünyesinde bulunan SAT Kursu eğitmenlerinin tamamının anadili İngilizcedir. Ayrıca eğitmenlerimizin tamamı uluslararası Sertifikasyonlara sahiptir. SAT Kursu ile Sınava  hazırlık kurslarımız maksimum 5 kişilik Online veya Yüzyüze Gruplardan oluşmaktadır. Ancak program saatleriniz değişkenlik gösteriyorsa, kişiye özel programlarımızla da sınava hazırlık yapabilirsiniz.

  SAT Sınavı Nedir?

  SAT Testi Uluslararası geçerliliğe sahiptir. College Board tarafından 1926 yılından bu yana düzenlenen kağıt tabanlı standart bir testtir. İlk olarak Amerika’da uygulanmaya başlanmıştır. Sınav ülkedeki üniversitelerde lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için geçerlidir. Öte yandan SAT Testi sizlere, 3000’den fazla üniversitede eğitim alma fırsatı sunmaktadır. Sınav sistemi 2016 yılından itibaren yenilenmiştir. Günümüzde hem yazılı hem de dijital ortamda girilebilen bir sınav türüdür. Sınavın Açılımı ‘Scholastic Aptitude’ dir. Öte yandan, yurtdışı eğitim almayı düşünen her öğrencinin girmek zorunda olduğu bir sınav değildir. Ancak Harvard, Yale, Oxford gibi prestijli üniversiteler için zorunluluktan çok bir gereklilik gibi düşünülmelidir.

  Sınav Hazırlık öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler;

  Etüt sınıfları
  Ücretsiz kaynak akışı
  Akademik konuşma ve Gramer sınıfları
  Sınav formatı ile alakalı Ücretsiz seminer
  Eğitim tekrarı hakkı
  Skor Arttırma Garantisi ve Başarı Garantisi
  Maksimum 5 kişilik sınıflar
  Ana dili İngilizce olan Celta ve Delta sertifikasyona sahip Native eğitmenler.

  Online SAT Kursu için ; ONLINE KURSLAR

  For English : SAT Courses

  Test İçeriği

  Yurtdışında okumak isteyen uluslararası öğrenciler için College Board tarafından ülkemizde olduğu gibi dünyanın farklı yerlerinde yapılan SAT Testi, SAT1 yani Reasoning Test ve SAT2 yani Subject Test olarak 2 ayrı sınavdan oluşur. Bunlar şu şekildedir;

  1- Reasoning Test:

  Öğrencilerin sayısal ve sözel becerilerinin ölçüldüğü testtir. 3 aşamadan oluşur ve her testin skoru 200 ile 800 puan arasında değişir.

  Math Test:

  2 bölüme ayrılan test, toplamda 80 dakika uzunluğundadır ve 58 sorudan oluşur. 20 soruluk bölüm 25 dakika sürerken kalan 38 soruluk bölüm ise 55 dakikada tamamlanır ve hesap makinesi kullanılabilir. Problem çözme, veri analizi, cebir, gelişmiş matematik gibi konulardaki becerilerinize dayalı sorular çıkar.
  Reading Test-Okuma Testi: Bilgi ve becerinin odaklandığı okuma testi soruları çoktan seçmelidir. Tablo ve grafiklerle desteklenen sorular; sosyal bilgiler, tarih ve bilim alanlarında pasajları içerir. 65 dakikada toplam 52 soruya yanıt vermeniz gerekmektedir.
  Writing and Language Test-Yazma ve Dil Testi: 35 dakika süren test, toplam 44 sorudan oluşur. Yazma ve dil testi, okuma testinde olduğu gibi tarih, sosyal bilgiler, beşeri bilimler gibi alanlarda pasajları kapsar.

  2- Subject Test:

  Edebiyat, tarih, matematik, fen bilimleri ve yabancı dil alanlarında 5 genel konuda, toplam 20 alt başlıkta düzenlenen ve her konu testinin 1 saat sürdüğü sınavdır. Konu testleri daha çok lise düzeyindeki konulardan çıkarken, ilgili dersleri almış olmak ve daha çok çalışmak test puanınızı yüksek tutma imkanı sağlar. Subject Test, diğer SAT testi gibi genellikle aynı günlerde ve aynı test merkezlerinde yapılırken yıl içinde 6 defa düzenlenir. Subject Test; mühendislik, tıp, kültürel çalışmalar gibi başarılı olduğunuz konularda yeteneklerinizi göstermek ve güçlü noktaları vurgulamak için harika bir yoldur.

  Aynı zamanda sınav, toplamda 3 saat sürerken isteğe bağlı essay-kompozisyon kısmı ile birlikte 3 saat 50 dakikada tamamlanır. SAT Essay, 2016 yılı ile birlikte yeniden tasarlanırken okuma, analiz ve yazma becerilerinizi kullanmanız istenir. Bu bölümde sizden verilen 700 kelimelik okuma parçası ile ilgili olarak yazarın argümanını nasıl oluşturduğunu açıklama ve delillerle desteklemeniz gerekir. SAT Essay bölümü her ne kadar isteğe bağlı olsa da, yurtdışı eğitim veren çoğu üniversite essay puanını dikkate almaktadır.

  SAT Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  SAT sınavı için ülkenizdeki bir liseden mezun ya da son sınıf öğrencisi olma şartı aranır.
  Akıcı bir İngilizceye sahip olmanız gereklidir.
  Adayların yazılı, sözlü ve matematiksel becerileri değerlendirilir.
  Sınava katılım ücretlidir.
  Yanlışların doğruları götürmediği SAT testinde, her bir soru 4 şık barındırır.
  Puanlama  2016 tarihinden itibaren 2.400 yerine 1.600 üzerinden değerlendirilir.
  Sınav için bir yaş kriteri yoktur.
  Her yıl Ekim, Kasım, Aralık, Mart, Mayıs, Haziran ve Ağustos olmak üzere yılda 6-7 kez ve Cumartesi günleri düzenlenir. Tarihler değişiklik gösterebileceği için internet üzerinden takip etmekte fayda var.
  Aynı gün içerisinde hem reasoning hem de subject testlerine girmeniz mümkün değildir.
  Sonuçlar 2 hafta içerisinde açıklanır.

  SAT SINAVINA NEDEN GİRMELİYİM?

  Başta Amerika olmak üzere dünyanın sayılı, saygın üniversitelerinde okumak isteyen uluslararası öğrencilerin, lise eğitimlerinin son sınıfında ya da lise mezunu olduklarında girmeleri gereken SAT sınavında iyi bir sonuç elde etmenin öğrencilere kazandıracağı avantajlar şunlardır;

  Hayalinizdeki üniversite Amerika, Kanada gibi ülkelerde Harvard, Yale, MIT, Stanford gibi prestijli eğitim kurumlarından biri ise giriş şartlarının başında SAT veya ACT puanına sahip olmanız gerekir.
  Yurtdışı eğitim alırken finansal destek fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız, dünya çapında çoğu burstan yararlanabilmenizin anahtarı SAT puanıdır.
  GPA’nız yani not ortalamanız düşükse bile yüksek SAT puanınızla ortalamanızı dengeleyebilirsiniz.
  Sahip olduğunuz SAT testi sonucu, size üniversitenin ilk yılında bazı derslerden muaf olmanızı sağlar.
  Bir iş başvurusunda bulunurken, yeni mezun çoğu öğrenci, çalışma deneyimine sahip olmadığı için SAT puanı, işverenler için önemli bir ölçüttür.

  Call Now Button