TestDaF Sınav Hazırlık Kursları

TestDaF Kursu, Anadili Almanca olan, TestDaF usta öğreticilerimiz tarafından verilmektedir. Sınav hazırlık kurslarımızda öğrenciler dilerlerse özel ders ile dilerlerse 5 kişilik sınıflarda, sınav hazırlık kurslarına katılım sağlayabilmektedirler. Dersliklerimiz, TestDaF sınav formatına uygun şekilde dizayn edilmiştir. TestDaF Kursu dahilinde Tüm eğitim materyalleri kurumumuz tarafından öğrenilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.
TestDaF Kursu Eğitimlerimiz sınav geçme garantilidir. Öğrenciler eğitim sonunda yapılan kapsamlı final sınavlarında istenilen seviyeye gelmedikleri takdirde ücretsiz olarak eğitimlerini tekrarlama hakkına sahiplerdir.

TestDaF Kursu dahlinde öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler

Etüt sınıfları.
Ücretsiz kaynak akışı.
Akademik konuşma ve Gramer sınıfları.
TestDaF Kursu ve Sınavı ile alakalı Ücretsiz seminer.
Eğitim tekrarı hakkı.
%100 Skor arttırma garantisi

TestDaF nedir?

TestDaF, Federal Almanya Cumhuriyeti’nde yüksek öğrenim görmek isteyen veya en azından dil düzeyini gösteren resmi bir belgeye ihtiyaç duyan Almanca öğrenenler için bir sınavdır.
Bu sınav, Hagen’deki TestDaF-Enstitüsü tarafından merkezi şekilde geliştirilip, değerlendirilip yaklaşık 80 ülkede lisanslı test merkezleri tarafından uygunlanmaktadır. Tüm sınav katılımcıları aynı soruları almaktadır. Sınavlar eğitilmiş sınav kontrol uzmanları tarafından değerlendirilmektedir.
Sonuçlar, 3 seviyeden birine tasnif edilir.
TestDaF Seviye 5 (TDN 5) TestDaF Seviye 4 (TDN 4) TestDaF Seviye 3 (TDN 3).
Bu dil seviyeleri, Avrupa Birliği Dil Komisyonu’nun Ortak Avrupa Çerçeve Bildirgesi’ne göre Dil Seviyesi B2.1 ve C1.2 seviyelerine karşılık düşmektedir.
TestDaf Kursu ile hedeflenen puanı almanız adına ek ders uygulamalarına katılım sağlamanız, sınavda başarılı olma olasılığını arttıracaktır.

Yüksek Öğrenim İzni için Hangi TestDaF seviyesi gereklidir?

Eğer her sınav bölümünde TDN 4 seviyesine ulaştıysanız artık yolunuzda Almanya’da eğitim görmek için resmi anlamda hiçbir engel bulunmamaktadır (doğal olarak diğer gerekli resmi koşulları da yerine getirmeniz gereklidir). Aldığınız sınav sonucu TDN 5 ise, Yüksek Öğrenime başlamak için gerekli olan seviyenin üstünde çok iyi dil seviyesine ulaşmışsınız demektir.
Almanya’daki bazı Yüksek Okullarda öğrenime başlayabilmek için, TDN 4 seviyesinden daha düşük seviyeler de yeterli olabilmektedir.
Her Yüksek Okul kendi kabul koşullarına sahiptir. Yüksek Öğrenime başvurmadan önce hangi dil seviyesi ve koşulların istendiğini araştırın. Bazı Yüksek Okullar kayıt koşullarını internet sayfalarında duyurmaktalar.

Kimler TestDaF sınavına katılabilir?

Almanca bilgisine sahip olanlar ve bu seviyelerini farklı biçimde test etmek isteyenler
Almanya’da yüksek öğrenim görmek isteyenler
Ülkelerinde Almanca bilgisini belgelemek isteyen Üniversite öğrencileri
Almanya’da bir yüksek okulda akademik çalışma yapmayı düşünen ve dil
düzeylerini test etmek isteyen bilim çalışanları
 Eğer ki yabancı dil eğitiminizin en başındaysanız TestDaF sınavı
başvurusu için biraz daha sabretmeli ve Almancanızı geliştirmelisiniz.

TestDaF Sınavı Ne Zaman ve Nerede Yapılmaktadır?

Bu sınava ülkenizdeki lisanslı bir Test merkezinde veya Almanya ́da bulunan 170 Test merkezinden birinde katılabilirsiniz. TestDaF Sınavı yılda birkaç kez yapılmaktadır. Sınav tarihleri TestDaF-Enstitüsü’nün Web sayfasında ve test merkezinizde duyurulur.
Sınav ücreti nedir?
TestDaF sınavı için bir ücret ödenmektedir. Her ülkeye göre farklılık gösterdiğinden, sınava gireceğiniz Test merkezine bu konuda danışabilirsiniz.

Ne zaman ve nasıl sınava için başvuruda bulunmalıyım?

TestDaF sınavına internet üzerinden başvuruyorsunuz: www.testdaf.de. adresine giriş yaptıktan sonra, sınava katılmak istediğiniz ülkeyi, şehri ve sınav merkezini seçiyorsunuz. Sınav başvuruları sınav tarihinden yaklaşık dört hafta önce başlar ve dört hafta sürer. Başvuru tarihi süresince sınav başvurunuzu iptal edebilirsiniz. Bu durumda sınav ücretininin %15’ine kadar olan bir meblağ işlem harcı olarak kesilir. Sınav başvuru tarihleri bittikten sonra sınav başvurunuzu sildirirseniz ücret iadesi yapılmaz.

Sınav sonucunu nasıl öğrenebilirim?

Sınavdan 6 ila 8 hafta sonra Test merkezi size sınav sonucunu bildirmektedir. Tarafınıza gönderilecek sınav sonucun arka sayfasında girdiğiniz sınavdaki her bölümle ile ilgili başarınızı anlatır bir ifade vardır. Bu açıklama size dil yeterliliğinizi değerlendirmenizde bilgi verir.

TestDaF sınavın kapsamı

Sınav tüm yüksek öğrenim öğrencilerine yönelik olduğundan sınavın içeriği ve sorular da bu kapsamdadır.
TestDaF dört bölümden oluşmaktadır:
Toplam Sınav Süresi ara vermeden 3 saat 10 dakika.
-Sınav Bölümleri-
Okuma – Anlama – Dinleme – Anlama

Okuma Anlama

Adayın bu bölümde konusu ve dili yüksek okulla bağlantılı olan metinleri anlayabildiğini göstermesi gerekmektedir. Aday okuma parçasının tümünü veya ayrıntıyı aynı zamanda doğrudan ifade edilmemiş bilgileri anlamayı gerektiren soruları yanıtlayacaktır. B bölümde zorluk dereceleri, soru şekilleri ve türleri birbirinden farklı üç okuma parçası vardır. (Öğrenim hayatı ile ilgili kısa parçalar, gazete ve dergi yazıları).

Dinleme Anlama

Adayın bu bölümde konusu ve dili yüksek okulla bağlantılı olan duyduğu metinleri anlayabildiğini göstermesi gerekmektedir. Üç dinleme metni vardır. Yüksek okuldaki günlük yaşamla ilgili bir diyalog, üç dört kişi ile yapılan bir radyo röportajı, bir konferans veya uzman röportajı. Bu metinlerin zorluk dereceleri ve soru türleri birbirinden farklıdır. Sorular metnin tümünün veya bir bölümünün, doğrudan ifade edilmeyen bilgilerin anlaşılıp anlaşılmadığını ölçer.

Yazılı Anlatım

Bu bölümde aday belirli bir konuda birbiriyle bağlantılı ve açık ifade edilmiş bir metin yazabildiğini göstermelidir. Metinin birinci bölümünde bir grafik veya tablonun istatistik verileri açıklanır. İkinci bölümde bir konu hakkında görüşler açıklanır.

Sözlü Anlatım

Bu bölümde aday yüksek okulda çeşitli durumlarda sözlü ifade yeteneğini gösterir. Sınavın bu kısmında farklı zorluk derecesinde yedi tane cevaplandırılması gereken bölüm vardır. Burada Almanya’daki yüksek okul yaşamından size belirtilen durumlarla ilgili bir davranış sergilemeniz beklenir. Örneğin; yüksek okul öğrencilerinin konuşmasına katılmak, bir konuda düşüncelerini açıklamak veya varsayımlarda bulunmak.
Sözlü anlatım bölümünde istenilenler kaset veya CD’den dinlenir. Dinlerken söylenenleri aynı anda soru kitapçığından okuyabilirsiniz. Yanıtlarınız tarafınızdan kasete veya CD’ye kayıt edilir.

Almanca Kurslarımızla alakalı detaylı bilgiye, aşağıda bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

ALMANCA KURSLARI

    Bizi Arayın!