Medizin Sınav Hazırlık Kursu

Medizin, Almanya’da bir hastanede çalışmak isteyen tıp doktorları için iki seviyeyi kapsayan bir Almanca dil sınavıdır. Bu sınav, Almanya’da bulunan hastanelerinde konuşulan ve tıp alanına özgü Almanca dil ve kelime yeterliliğinizi ölçüp değerlendiren bir sınav çeşididir. Beklenilen sözcük bilgisi ve yapısal yeterlikler B2 ve C1 düzeyindedir. Sınavda dört temel dilin dört temel becerisi olan; okuma, konuşma, dinleme ve yazma performansınız değerlendirilir ve sınav sonucunda hangi alt testte B2, hangisinde C1 seviyesinde oldugunuz ayrıntılı olarak belgelendirilir.

Sınavın Yapısı Nasıldır?

Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm yaklaşık 3 saat sürer. Sözlü sınav ise yazılı sınavla aynı günde veya başka bir günde yapılabilir. Sözlü sınavdan önce 10 dakikalık bir hazırlık süresi öngörülmüştür ve sınavın ilk kısmından sonra ( yani anamnez alındıktan sonra) hazırlık için 5 dakikalık bir ek süre verilir.

Avrupa Dil Enstitüsü, sınavlarda başarı garantisi taahüt etmektedir. Yani öğrenci Kursların sonunda öğrencinin istenilen seviyeye gelmediği durumlarda ise eğitimleri ücretsiz bir şekilde devam ettirme hakkına sahiptir.

Medizin Sınavı Hazırlık öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler;

Etüt sınıfları
Ücretsiz kaynak akışı
Akademik konuşma ve Gramer sınıfları
Sınav formatı ile alakalı Ücretsiz seminer
Başarısızlık Durumunda Süresiz Eğitim tekrarı hakkı

Medizin Sınav Kaydı ve Detaylı bilgi için tıklayın.
Seviyeniz Medizin Sınavı için yeterli değilse tıklayın.

Almanca Medizin Sınav Programları 
Dakika
Yazılı Sınav Dinleme 40
Okuma 50
Dil Öğeleri 20
Ara 20
Yazılı Anlatım 60
Sözlü Sınav Genellikle diğer tip katılımcı ile (başka bir tıp doktoruyla) birlikte gerçekleştirilir. 45

    Call Now Button